Zapraszamy na koncert

Serdecznie zapraszamy na koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLAE ORANTES, który odbędzie się 11 listopada 2021 r. w kościele parafialnym w Szynwałdzie , o godz. 17:00.

 

 

 

Program:

„Bogurodzica” – anonim XIII w.

„Bogarodzico Dziewico” – sł. Juliusz Słowacki, muz. ks. Jan Żukowski

„Moja piosnka” – Józef Świder do słów Cypriana Kamila Norwida

„Jak szczęśliwa Polska cała” – ks. Leon Świerczek, ar. Łukasz Farcinkiewicz

„Nie rzucim, Chryste” – sł. o. Aleksander Piotrowski, muz. Feliks Nowowiejski, ar. Łukasz Farcinkiewicz

„Missa pro Patria” (Kyrie, Gloria, Offertorium, Sanctus, Agnus Dei, Dona nobis pacem) – Łukasz Farcinkiewicz

„Vivat Polonia” – Łukasz Farcinkiewicz

 

Dziewczęcy Chór Katedralny PUELLAE ORANTES istnieje od 1985 roku. Założycielem i dyrygentem chóru jest ks. Władysław Pachota. Za kształcenie wokalne odpowiada sopranistka Aleksandra Topor, będąca również kierownikiem artystycznym „Puellae Orantes”. Zespół  gwarantuje wysoki poziom artystyczny, będący efektem systematycznej i efektywnej pracy edukacyjnej. Jest laureatem 26 konkursów chóralnych. Pięciokrotnie pretendował do Grand Prix międzynarodowych konkursów chóralnych – w Arezzo (Włochy), Warnie (Bułgaria), Florencji (Włochy), Tajpej (Tajwan) oraz Rimini (Włochy), gdzie zdobył najwyższe trofeum. Oprócz Grand Prix konkursu chór „Puellae Orantes” otrzymał medal Prezydenta Republiki Włoch. Jest to jedyna tak prestiżowa nagroda zdobyta przez polski zespół w historii konkursu.

Tarnowski chór koncertował w większości krajów europejskich, Stanach Zjednoczonych i Tajwanie. Wydał 11 płyt CD, z których trzy były nominowane do nagrody FRYDERYK, a jedna z nich otrzymała statuetkę FRYDERYKA. Ponadto wydawnictwa fonograficzne chóru zostały wyróżnione Złotymi i Platynowymi Płytami CD oraz DVD. Tarnowski chór jest pomysłodawcą i organizatorem nowatorskich, unikatowych projektów artystycznych z udziałem wybitnych artystów, m.in. wraz z Orkiestrą Solistów Wiedeńskich nagrał płytę „Szlakiem Straussa”, zawierającą najbardziej znane walce i polki dynastii Straussów w wersji wokalno-instrumentalnej. W 2015 r. wykonał koncerty z dwukrotnym laureatem nagrody Grammy zespołem „The King’s Singers”, w 2016 roku wystąpił z najsłynniejszym kwintetem blaszanym „Canadian Brass”, a w 2019 r. zrealizował koncert Vivat Polonia pod batutą światowej sławy japońskiego dyrygenta Chikara Imamury. Dla „Puellae Orantes” powstało ponad 100 utworów skomponowanych lub zaaranżowanych przez kilkunastu kompozytorów. Chór dokonał nagrań dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, telewizji francuskiej France 2 i France 3, Radia Watykańskiego, holenderskich i francuskich rozgłośni radiowych.