Projekt „Mój pierwszy robot”

29 listopada 2018 r. zakończył się cykl zajęć z robotyki, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Mój Szynwałd, w ramach realizacji projektu pn. „Mój pierwszy robot”, finansowanego przez Gminę Skrzyszów. Przez osiem tygodni, dzieci w wieku od 10 do 14 lat realizowały program warsztatów, prowadzonych przez wykwalifikowanego specjalistę – programistę Łukasza Szczupaka.

Mali informatycy z terenu Gminy Skrzyszów poznawali zasady projektowania i programowania z wykorzystaniem tworzonych pod kierunkiem prowadzącego robotów. Podczas zajęć młodzież korzystała ze specjalnie do tego przygotowanych zestawów klocków LOFI. Mali informatycy projektowali, budowali i programowali z pasją i pełnym zaangażowaniem. Połączenie kreatywności dzieci z wiedzą profesjonalisty pozwoliło tworzyć roboty, które samodzielnie poruszały się, nie tylko jeździły, ale także rysowały i pokonywały przeszkody.

Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy sam fakt, że lista rekrutacyjna zapełniła się w ciągu zaledwie dwóch dni. Uczestnicy bardzo aktywnie brali udział w zajęciach, łącząc naukę z zabawą. Warsztaty wywoływały wiele pozytywnych emocji, a każdy kolejny krok, związany z pozyskiwaniem nowych umiejętności dostarczał bodźców do nowych poszukiwań i rozwijania zdolności. Możliwość szybkiego obserwowania efektów własnej pracy była dodatkową zachętą do działania.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali certyfikaty. Wiedza zdobyta podczas realizacji projektu z pewnością zaowocuje w przyszłości na wielu płaszczyznach działalności i obudzi w uczestnikach warsztatów ciekawość poznawczą, a co za tym idzie, dążenie do optymalnego rozwoju, tkwiącego w młodym pokoleniu potencjału wiedzy i umiejętności.