Koncert zespołu Jerycho w Szynwałdzie

W niedzielne popołudnie, 1 września 2019 r., z okazji 675-lecia Szynwałdu, odbył się koncert „Bogurodzica i inne pieśni maryjne” w wykonaniu zespołu Jerycho. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Mój Szynwałd, przy współpracy z parafią pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej.

Uczestnicy koncertu mieli okazję wysłuchać najpiękniejszych pieśni w języku polskim i łacińskim. Niezwykłe brzmienie, polifonia dźwięków, dobór repertuaru i jakość wykonania utworów muzycznych stworzyły słuchaczom niecodzienną możliwość do wyciszenia się, sięgnięcia w głąb własnej duszy i modlitwy. Koordynatorem przedsięwzięcia był prezes stowarzyszenia – Bartłomiej Mącior.

Stowarzyszenie Mój Szynwałd składa serdeczne podziękowania księdzu proboszczowi – Józefowi Michalskiemu oraz Wójtowi Gminy Skrzyszów – Panu Marcinowi Kiwiorowi za współpracę, pomoc w realizacji koncertu i otwarcie na podejmowane przez stowarzyszenie inicjatywy.

Zadanie „Organizacja wydarzeń kulturalnych związanych z jubileuszem 675-lecia Szynwałdu”  jest współfinansowane przez Gminę Skrzyszów.